top of page

SESJE TERAPII ONLINE Z DR. SZYMONEM JAROSŁAWSKIM

Połącz się z każdego miejsca na świecie.

Oferuje psychoterapię online. Posiadam kilkonastoletnie doświadczenie w pracy badawczej i podczas terapii stosuje wyłącznie metody, których skuteczność została zweryfikowana naukowo.

OFERUJĘ TERAPIĘ INDYWIDUALNĄ ORAZ DLA PAR

TERAPIA INDYWIDUALNA

- Przystosowanie się do zmian/przemian życiowych,
- Problemy z gniewem,
- Lęk,
- Przewlekły ból,
- Depresja,
- Związki,
- Poradnictwo dla osób LGBT+
- Bezsenność

- ADHD u osób dorosłych

- Uzależnienia, w tym od chemsexu

- Diagnostyka ADHD u osób dorosłych

- Diagnostyka osobowości MMPI-2

- Diagnostyka osobowości NEO-PI-R, NEO-FFI

- Diagnostyka Inwentarzem do Oceny Płci Psychologicznej

- Diagnostyka osobowości borderline (z pogranicza)

Thinking Man on Couch

Stawiam na współpracę, całkowitą szczerość i podejście zorientowane na teraźniejszość oraz przyszłość, w którym to Ty decydujesz jak długo i nad czym pragniesz pracować.

Pośród wielu szkoleń z zakresu terapii które odbyłem, szczególnie cenię sobie terapię poznawczo-behawioralną oraz terapię skoncentrowana na rozwiązaniach. Odbyłem także staż kliniczny dla psychoterapeutów na oddziale psychiatrycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończyłem kursy Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie oraz jestem stypendystą Instytutu Becka w USA - organizacji założyciela nurtu poznawczo behawioralnego. Posiadam ukończone studia magisterskie z psychologii oraz podyplomowe z seksuologii i psychotraumatologii. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (numer członkowski KRA 0735) oraz Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Znajdź wolny termin dla siebie tutaj

ODPOWIEDZI NA CZĘSTE PYTANIA

Z JAKIMI RODZAJAMI TERAPII PRACUJESZ?

W dużej mierze pracuję z terapią skoncentrowaną na rozwiązaniach oraz współczesną terapią poznawczo-behawioralną, ponieważ są to najbardziej szczere i najskuteczniejsze metody, jakich doświadczyłem. Łączę tę metodę z innymi technikami, których nauczyłem się przez ponad 10 lat edukacji terapeutycznej.

Posiadam między innymi certyfikat Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz odbyłem staż z psychologii klinicznej zajmując się takimi modalnościami jak analiza jungowska, arteterapia, terapia grupowa i terapia rodzinna (systemowa). Mam również doświadczenie z bardziej kontemplacyjną metodą Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT).

CZY TERAPIA ONLINE JEST SKUTECZNA?

Badania naukowe najwyższej jakości pokazują, że nie ma różnicy w efektywności terapii online i w gabinecie (Barak, A. et al., 2008; Andrews, G. et al., 2018). Terapia online może poprawić koncentrację podczas sesji i może być bardziej praktyczna dla osób, które nie chcą lub nie mogą dojeżdżać na sesje.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI TERAPII ONLINE?

Ważne jest, abyś zarezerwował ten czas wyłącznie na potrzeby sesji. Powinieneś być sam w pokoju i mieć poczucie absolutnej prywatności. Upewnij się, że masz dobre połączenie internetowe. Nagrywanie sesji jest niedozwolone.

ILE SESJI POTRZEBUJĘ?

Jest to bardzo osobiste, ale ludzie często zaczynają zauważać oznaki trwałego postępu po około 12 sesjach. Pewne problemy wymagają natomiast około rocznej terapii. To normalne, że podczas terapii występują „wzloty i upadki”. Ważne jest, aby pozostać na dobrej drodze i być zaangażowanym.

CZY WSZYSTKO, CO MÓWIĘ PODCZAS TERAPII, JEST PRYWATNE?

Tak, masz zapewnioną poufność regulowaną ustawą o ochronie zdrowia psychicznego.

O CZYM BĘDZIEMY ROZMAWIAĆ PODCZAS SESJI?

To, o czym chcesz porozmawiać, zależy wyłącznie od Ciebie. Pracuję nad nadziejami i oczekiwaniami klientów związanymi z terapią pomagając im rozwijać samoświadomość na temat własnych zasobów. Każda sesja kończy się podsumowaniem i zadaniem domowym dla klienta.

SKĄD BĘDĘ WIEDZIEĆ, CZY TERAPEUTA JEST DLA MNIE ODPOWIEDNI?

Jest kilka oznak, że znalazłeś dla siebie odpowiedniego terapeutę:
- jesteś w relacji opartej na zaufaniu ze swoim terapeutą
- sesje terapeutyczne i ćwiczenia pomiędzy sesjami czasami stanowią dla ciebie wyzwanie - masz
wrażenie, że wkładasz trochę wysiłku, aby osiągnąć upragnioną przyszłość
- terapeuta powstrzymuje się od udzielania rad i wskazówek życiowych - zawsze powinieneś mieć pełną swobodę wyboru i kontroli nad swoim życiem
- terapeuta konfrontuje Cię z najważniejszymi emocjami i myślami - nawet tymi mniej komfortowymi
- terapeuta pomaga zbudować wizję upragnionej przyszłości, zamiast nadmiernie rozwodzić się nad przeszłością
- zaczynasz obserwować zmiany w swoim życiu i prawdopodobnie zaczynasz stawiać się w nowych sytuacjach, które mogą pomóc Ci osiągnąć pożądany rezultat
- terapeuta nie powinien nalegać, abyś kontynuował terapię przez zbyt długi czas - zależy od Ciebie, jak długo chcesz kontynuować

-terapeuta powinien mieć pełne wykształcenie psychologiczne lub medyczne. Tutaj możesz poczytać więcej o tym dlaczego jest to istotne.

JAKIE SĄ KOSZTY I SPOSÓB ZAPISU NA SESJE?

Koszt sesji psychoterapii indywidualnej po polsku (50 min) to 179 zł.

Koszt sesji psychoterapii indywidualnej po angielsku (50 min) to 200 zł.

Koszt konsultacji indywidualnej skróconej po polsku (25 min) to 99 zł.

Koszt sesji terapii dla par lub rodzinnej (90 min) to 250 zł.

Płatności dokonuje się online przed każdą sesją.

Wolne terminy znajdują się tutaj

Therapy Office

REKOMENDACJE

Dr Szymon pomógł mi uporać się z problemem emocjonalnym, który miałam z matką, chociaż jestem osobą dorosłą. Był to dla mnie od dawna problem, którego nie potrafiłam rozwiązać przez wiele lat, mimo że korzystałam wcześniej z porad innych terapeutów. Jestem bardzo wdzięczna za możliwość poznania doktora.

Rachel

OBA--6.jpg

KONTAKT
Zarezerwuj Twoją sesję tutaj

  • Facebook

Dziękuję! Thank you!

bottom of page